Jdi na obsah Jdi na menu
 


KP starší žáci

Na stránkách FAČR najdete kompletní rozpis našich utkání + výsledky

Pro zobrazení klikněte zde.

1. kolo

Sobota 26. 8. 2017 10:00
TJ Šumavan Vimperk z.s. - LOKO ČB 4:0 (2:0)
branky: 26´Matoušek, 31´Sýs, 62´Chvosta, 68´Benda
sestava Vimperka: Bašta - Hejtmánek, Matoušek (K), Vrábel, Schettini - Novotný, Benda, Kubačka, Sýs - Chvosta, Potůček
střídali: Paletář, Štěpánek, Chalupa

 V prvním utkání nové sezóny jsme na našem krásném hřišti přivítali tým LOKO ČB, který každoročně patří mezi špičku soutěže. Letní přípravu kluci poctivě odmakali, za což bych rád ještě jednou poděkoval rodičům, kteří si podle letní přípravy upravili prázdninový režim a i díky tomu kluci jsou podle mě dobře připraveni na novou sezónu. To bylo vidět hned od začátku utkání, kdy jsme si vytvořili tlak, bohužel jsme nedokázali proměnit tutové šance a tak otevřel skóre zápasu až z přímého kopu Martin Matoušek. I dále jsme si vytvářeli gólové šance, které se nám bohužel nepodařilo proměnit. Ukazatel sk´re se měnil až po krásné nahrávce Matouška na Lukáše Sýse, který po převzetí míče ze vzdálenosti velkého vápna poslal míč kolem brankáře a zvýšil tak na 2:0. Hosté nás většinou ohrožovali spíše z rohových kopů, kterých na můj vkus kopali v prvním poločase víc než dost, ale to jsme si o poločase řekli v kabině a do druhé půle jsme se z toho již poučili. Ve druhém poločase už náš výkon nebyl tak dominantní jako v prvním, ale i tak jsme si vytvářeli další gólové situace, jenže nikdo z našich hráčů neměl sebevědomí na to, aby sám vystřelil. Skóre jsme zvýšili až v 62´Vaškem Chvostou, který konečně prolomil střeleckou smůlu a po individuální akci překonal gólmana a rozvlnil soupeřovu síť. Závěrečný gól zápasu vstřelil benjamínek týmu Petr Benda, který se krásně z první trefil do šibenice. Za celkový výkon musím kluky pochválit, makali a snažili se, ovšem střeleckou mušku jsme nechali asi v kabině, protože tolik šancí co jsme neproměnili to by nás v jiných zápasech mohlo mrzet. Líbil se mi především výkon Bendy, Sýse, Paletáře, Kubačky a vynikající utkání odehrál Matoušek s Hejtmánkem, kteří patřili mezi nejlepší hráče utkání společně s hostujícím golmanem. V naší brance kryl klukům záda Honza Bašta, který neudělal žádnou chybu a pomáhal klukům hlavně s rozehrávkou. Velmi dobře zahráli i kluci, kteří střídali a to Adam Štěpánek s Lukášem Chalupou. Příští týden nás čeká opět na našem hřišti tým z Hradiště, doufám, že navážeme na tento výkon a zlepšíme zakončení.

2. kolo

Sobota 2. 9. 2017 10:00
TJ Šumavan Vimperk - TJ Hradiště 5:1 (3:0)
branky: 14', 17', 25', 52' Chvosta, 47' Benda - 56' Zelenka
sestava: Vrábel - Paletář, Hejtmánek, Matoušek (k), Schettini - Novotný, Benda, Kubačka, Sýs - Chvosta, Potůček
střídali: Vavřík, Bašta, Chalupa, Zuska, Štěpánek

,,Ve druhém utkání této sezóny na naše hřiště přijelo Hradiště, které v minulém kole nadělilo Blatné 11 branek a tak jsme tušili, že nás nebude čekat nic jednoduchého. Utkání začalo vyrovnaně, kdy na obou stranách byli vidět obrovské šance, ovšem v naší brance exceloval Vrábel a tak soupeř vždy vyšel na prázdno. My jsme si také vypracovali několik šancí, ale neproměňování tutovek jsme si bohužel přenesli z předchozího utkání s Lokotkou. Naštěstí pro nás protrhnul střeleckou smůlu Vašek Chvosta, který ve 14´načal svou kanonádu a do poločasu se ještě trefil dvakrát, kdy završil hattrick. Nutno podotknout, že soupeře dvakrát vychytal náš gólman a jednou trefili hráči Hradiště tyč. Do druhého poločasu jsme vstupovali s tím, aby jsme nedostali góla a naopak ještě nějaký gól vstřelili, to se nám povedlo, když po krásné individuální akci zavěsil mladší žák Petr Benda. Svou střeleckou chuť završil v 52´opět Vašek Chvosta a bylo po zápase. Hosté už jen stačili snížit po nedorozumění mezi Baštou a Novotným, kdy na střelu Zelenky byl Vrábel krátký.
Musíme kluky opět pochválit, za předvedený výkon a chuť se kterou do utkání nastoupili. Všichni zaslouží pochvalu, hráli na jedničku....Jedničku s hvězdičkou si zaslouží Chvosta, Matoušek, Vrábel a Hejtmánek. V dalším kole zajíždíme do Českého Krumlova, resp. do Kájova, kde Krumlov hraje své domácí zápasy. Budeme určitě chtít navázat na výkony z předchozích dvou zápasů."
 

3. kolo

Neděle 10. 9. 2017 10:00

Slavoj Český Krumlov - TJ Šumavan Vimperk 4:3 po pen. (2:2)
branky: 17. Lattner Pavel, 32., 56. Špinar Václav - 9. , 46. Chvosta Václav, 16. Sýs Lukáš

sestava: Bašta - Paletář, Hejtmánek, Vrábel, Chalupa - Novotný, Benda, Kubačka, Sýs - Chvosta, Potůček

střídali: Štěpánek, Kecskés, Sova, Uhlík

,,Zápas na který musíme rychle zapomenout, individuání chyby a výkon rozhodčího, tyto dva faktory rozhodly o tom, že z Krumlova vezeme pouze jeden bod. Teď nás čeká doma Jindřichův Hradec a doufám, že se výkony některých hráčů zlepší, abychom mohli myslet na plný bodový zisk."

4. kolo

Sobota 16. 9. 2017 10:00
Šumavan Vimperk - Jindřichův Hradec 3:0 (0:0)
branky: 50´Matoušek (p), 56´Štěpánek, 68´ Benda

sestava: Vrábel - Paletář, Matoušek (K), Bašta, Schettini - Sýs, Benda, Kubačka (45´ Chalupa), Novotný - Chvosta, Potůček (35´ Štěpánek)

,,Po nepřesvědčivém výkonu v Českém Krumlově, jsme vše chtěli napravit v domácím utkání s Hradcem. První poločas jsme odehráli především na soupeřovo polovině hřiště, ale bohužel jsme se nedokázali gólově prosadit. Ve druhém poločasu jsme hru ještě zlepšili a i díky tomu jsme vstřelili tři branky. První po penaltě, kterou až z dorážky proměnil Matoušek, další branku přidal výborně hrající Štěpánek, který se nejlépe zorientoval před brankou soupeře po krásném centru Chalupy a třetí gól vstřelil Benda, který tak okořenil svůj výkon, když dalekonosnou střelou překonal hostujícího golmana. Kluky chci za odvedený výkon pochválit. Vyzdvihl bych především Matouška, Bendu, Štěpánka a určitě i soupeřova brankáře Benedu, protože chytal výborně a minimálně dalším čtyřem tutovkám zabránil."

5. kolo

Sobota 23. 9. 2017 13:00
FC ZVVZ Milevsko - TJ Šumavan Vimperk z.s. 0:3 (0:2)
branky: 17´, 65´ Chvosta Václav, 34. Matoušek Martin

sestava: Vrábel - Hejtmánek, Matoušek (K), Bašta, Schettini - Sýs, Benda, Kubačka, Novotný - Chvosta, Štěpánek
střídali: Chalupa, Potůček, Kecskés

,,Potvrdili jsme kvalitní výkony z předchozích utkání, zároveň se nám bohužel opakovala i střelecká nemohoucnost. Plno šancí a "jen" tři vstřelené góly. Jinak za herní výkon musíme kluky pochválit, je vidět, že jedeme na vítězné vlně a kluci se nebojí hrát fotbal. Jsme silní v útočné fázi a zodpovědní v té obranné. V tomto utkání vyčnívali svými výkony Lukáš Sýs, Vašek Chvosta, Martin Matoušek a Matteo Schettiny, ovšem i ostatní kluci odehráli velmi dobré utkání. Příští týden budeme chtít doma opět bodovat, čeká nás velmi kvalitní tým z Roudného a tak to nebude nic jednoduchého."

6. kolo

Sobota 30. 9. 2017 10:00
TJ Šumavan Vimperk - TJ Malše Roudné 1:2 (1:1)
branky: 13. Matoušek Martin (pen.) - 4. Budín David, 37. Budín David

sestava: Vrábel - Hejtmánek, Matoušek (K), Bašta, Schettini - Paletář, Benda, Kubačka, Sýs - Chvosta, Štěpánek
střídali: Potůček, Chalupa

,,Zatím nejhorší výkon našeho týmu v této sezóně, zápas plný individuálníc chyb, bohužel jsme si nedokázali ani pořádně nahrát, vše jsme jen odkopávali, chyběla kombinace, myšlenka a chuť něco udělat. Vůbec jsme neohrozili soupeřovo branku. Věříme, že se kluci z tohoto utkání poučí a již nic takového nepředvedou. Nyní zajíždíme na hřiště suverénního Tábora, tak věříme, že se naši hráči o výsledek porvou a napraví výkon z tohoto utkání."

7. kolo

Neděle 8. 10. 2017 09:30
Met. Tábor + Větrovy - Vimperk   3:1 (2:1)
branky: 9. Vaněk Patrik, 16. Černý Matěj, 53. Dařena Tomáš - 23. Benda Petr

sestava: Vrábel - Paletář, Hejtmánek, Matoušek (K), Schettini - Chalupa, Bašta, Benda, Novotný - Chvosta, Potůček
střídali: Kubačka, Štěpánek, Kecskés

,,Věděli jsme, že nás čeká nesmírně těžké utkání se suverénním týmem celé soutěže. Bohužel jsme v prvním poločase dostali dva laciné góly. Naštěstí nás to nepoložilo a hráli jsme aktivně, což nám přineslo ovoce v podobě vstřeleného gólu, který dal po individuální akci Petr Benda. Více jsme v prvním poločase z našeho tlaku nedokázali vytěžit. Ve druhém poločase jsme nezačali špatně a dokonce jsme si vytvořili stoprocentní šanci, když Vašek Chvosta všem utekl z poloviny hřiště, ale výborně chytajícího domácího gólmana se mu bohužel překonat nepodařilo. Jenže to bylo vše, co jsme ve druhém poločase udělali, soupeř nás druhý poločas jasně přehrával. Sice jsme nakonec prohráli, ale po utkání jsme v kabině naše hráče museli pochválit za bojovnost a předvedený výkon."

8. kolo

Sobota 14. 10. 2017 10:00
Vimperk - Třeboň + D. Voda  5:2 (2:1)
branky: 14., 19. Štěpánek Adam, 41. Chvosta Václav, 46. Novotný Matyáš, 48. Benda Petr - 30. Králík Jakub, 68. Franěk Ondřej

sestava: Vrábel - Paletář, Hejtmánek, Matoušek (K), Schettini - Chalupa, Bašta, Kubačka, Sýs - Benda, Štěpánek
střídali: Chvosta, Novotný, Potůček

,,V utkání jsme potvrdili roli papírového favorita. Dva góly vstřelil dobře hrající Štěpánek. Bohužel se nám dlouho nedařilo vstřelit gól třetí, na ten jsme čekali až do 41. minuty, kdy se krásně trefil Chvosta, další branku pak přidal po krásné střele Novotný a gólový účet uzavřel Benda, který dorážel do prázdné branky po individuální akci Chvosty. S hrou našich kluků jsme byli spokojeni, teď je třeba na výkon navázat v Českých Budějovicích, kam zajíždíme příští kolo na hřiště Čt\yřech Dvorů "

 

9. kolo

Neděle 22. 10. 2017 13:00
Čt. Dvory + Zliv - Vimperk  0:2 (0:5)
branky: 23. Chvosta Václav, 24. Benda Petr, 44. Benda Petr, 53. Benda Petr, 60. Chvosta Václav
sestava: Sýs - Paletář, Hejtmánek, Matoušek (K), Schettini - Chalupa, Bašta, Novotný, Benda - Chvosta, Štěpánek
střídali: Potůček, Kubačka
,,Od začátku utkání jsme určovali tempo hry, škoda jen nevyužitých příložitostí, kterých jsme si opět vytvořili plno, ale bohužel je neproměňovali.
 

10. kolo

Sobota 28. 10. 2017 10:00
TJ Šumavan Vimperk z.s. - FK Junior Strakonice z.s.   5:1 (2:0)branky: 15. Chalupa Lukáš, 28. Schettini Matteo, 45. Chvosta Václav, 58., 67. Štěpánek Adam - 53. Kylberger Martin

sestava: Wolf - Paletář, Matoušek (k), Bašta, Schettini - Sýs, Novotný, Kubačka, Chalupa - Chvosta, Benda

střídali: Štěpánek, Potůček, Hamburg

,,V desátém kole soutěže k nám přijel tým ze Strakonic. Podle umístění v tabulce jsme chtěli naplno bodovat, ovšem soupeř nehrál vůbec špatně a i přes celkem vysoký výsledek si myslím, že na poslední místo v tabulce Strakonice rozhodně nepatří. Kluci hráli týmově a jsem rád, že se trefili i ,,sváteční,, střelci Chalupa a Schettini, kteří svoje výborné výkony nyní korunovali i vstřelenou brankou. Opět se dvakrát trefil Štěpánek, kterému se v poslední době hodně daří a dobrý výkon potvrdil i Chvosta, který jednu branku vstřelil a na dvě nahrál. Kluky musím pochválit, protože v zápase táhli za jeden provaz a podrželi v brance našeho benjamínka Petra Wolfa (hráč. r. 2006), který si odbyl premiéru za starší žáky a i přesto, že neměl moc práce, tak nás v důležitých momentech podržel. Výhodou je jeho práce s nohama, protože si s ním naše obrana kdykoliv mohla rozehrát a Petr působil velmi jistě. Dalším nováčkem v sestavě byl Lukáš Hamburg, který v našem oddílu začal trénovat před několika týdny. Je to kluk, který má oproti ostatním značný handicap a to v tom, že je úplně hluchoněmí. I přesto se do týmu zapojil na výbornou a kluci se mu snaží ve všem pomáhat - před tímto hráčem smekám klobouk. V posledním kole podzimní části soutěže zajíždíme v neděli na hřiště do Blatné, kde nás jistě nebude čekat jednoduché utkání, ale věřím, že kluci udělají vše proto, aby jsme si odvezli z Blatné tři body."

11. kolo

Blatná - Vimperk