Jdi na obsah Jdi na menu

Vimperští fotbalový benjamínci odehráli svůj první velký zápas

4. 10. 2009

Dne 04.10.2009 odjeli nejmenší vimperští fotbalisté, kteří působí pod TJ Šumavan Vimperk a říkají si „Lvíčata“ na svůj první velký fotbalový zápas a to do Soběslavi. V týmu Lvíčat jsou chlapci ročníků 2003 -2006 a fotbalu se věnují od měsíce května 2009.
    Do Soběslavi odjela velmi početná skupina jak fotbalistů tak fanoušků, které převážně tvořili rodiče dětí.Obrazek
    Lvíčata do Soběslavi přijela velmi bojovně naladěna, ale začátek zápasu proti místnímu týmu stejně starých fotbalistů začala trochu zaraženě. Bylo znát, že nastoupila ke svému prvému ostrému zápasu ve své zatím krátké fotbalové kariéře. Ale postupem času si v prvním poločase  začala zvykat a hru začala vyrovnávat. I po velké snaze však první poločas Lvíčata prohrála 4-0.
    Do druhého poločasu trenéři Lvíčat trochu pozměnili sestavu a hra se postupně vyrovnávala a soupeř Lvíčat již neměl tolik územní převahy jako v prvním poločase.  I Lvíčata začala postupně „kousat“ svého soupeře a dostávala se do nebezpečných útoků a zejména Martin Matoušek měl hned několik dobrých možností jak skórovat, ale kýžený gól se však nepodařilo střelit. Ve druhém poločase soupeř  střelil Lvíčatům pouze jenom jeden gól, což svědčí o vyrovnané druhé polovině zápasu. Nakonec přátelský zápas skončil skórem 5-0 pro domácí.
  Obrazek  Na závěr tohoto přátelského utkání se kopaly pokutové kopy, kde se Lvíčata neztratila, ale i přes svojí snahu i zde prohrála 5-4.
    Jedno vítězství si však Lvíčata ze Soběslavi odvezla a to podporu svých fanoušků, kteří ty soběslavské předčili na celé čáře.  Lvíčata určitě zaslouží pochvalu svých trenérů za svoji bojovnost a obětavost.

Sestava Lvíčat: Malý , Uhlík, Matoušek, Benda, Sýs, Willmann, Kliment, Vrábel, Kováč, Vondráček, Mauric, Kůs, Kubačka, Kutheil, trenéři: Lukáš Sýs, Martin Willmann