Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vimperští benjamínci odehráli další turnaj ve Větrovech

8. 6. 2010

      Dne 05. června 2010 odjela  vimperská Lvíčata na fotbalový turnaj minipřípravek ročníku 2004 a mladší do známého prostředí fotbalového hřiště ve Větrovech. Již cesta byla pro malé fotbalisty malým dobrodružstvím, když odjížděli na turnaj všichni společně autobusem. Na dramatičnosti potom ještě přidalo zpoždění,  takže se malí fotbalisté museli převlékat do dresů v samotném autobuse.

      Samotného turnaje se kromě vimperských zúčastnily dva týmy FK Bohemians 1905, FK Admira Praha, FK Rašelina Soběslav, SKP Č. Budějovice, SK Benešov, FK Dukla Praha, SK Dynamo České Budějovice a samozřejmě domácí tým SK Větrovy. Týmy byly nalosovány do dvou skupin, kde se utkal každý s každým.Obrazek Poté se vítězové skupin a druzí ve skupinách utkali v semifinále o postup do finále. Poražení ze semifinále si zahráli o třetí místo. Třetí ve skupinách si zahráli o 5. místo, čtvrtí si zahráli o 7. místo a pátí o 9. místo.

      Lvíčata byla zařazena do skupiny „A“ společně s týmy SK Benešov, SK Větrovy, Bohemians 1905 – bílí a SK Dynamo Č. Budějovice.

      První zápas odehrála Lvíčata proti týmu z Benešova. Od prvních minut zápasu bylo na vimperských fotbalistech vidět, že těsně před zápasem přijeli, protože jejich hra byla nesoustředěná, rozháraná a přestože tým z Benešova byl hratelným soupeřem, Lvíčata prohrála na začátku turnaje 0:4.

     Druhým soupeřem Lvíčat byl domácí celek z Větrov. V tomto zápase se již Lvíčata pomalu začala rozehrávat a postupně svého soupeře přehrávala, ale opět doplatila na svojí špatnou koncovku. ObrazekPřed soupeřovou brankou se postupně v šanci objevili Sýs, Willmann a Benda, ale gól nevstřelili. Proto zápas skončil 0:0. Později se ukázalo, že právě nevstřelení branky a výhry nad tímto týmem Lvíčata mrzelo nejvíce.

    Dalším soupeřem ve skupině „A“ byl pro Lvíčata favorizovaný pražský tým FK Bohemians 1905 s označením bílí. Tento zápas byl od počátku vyrovnaný, ale postupem času „Bohemka“ získávala převahu, kterou také zúročila vstřelenými góly, na které však vimperští nedokázali odpovědět. Nakonec zápas skončil výhrou týmu Bohemians 1905  v poměru 4:0.

    Posledním zápasem ve skupině byl zápas s týmem SK Dynamo Č. Budějovice. Lvíčata do zápasu nastupovala s vědomím, že pokud z tohoto zápasu „urvou“ alespoň bod skončí ve skupině na čtvrtém místě, v případě výhry mohla Lvíčata ještě skončit třetí ve skupině.  Avšak opak byl Obrazekpravdou. Od začátku soupeř vimperské tlačil a ze svého tlaku vydoloval třígólové vedení. Lvíčata se však nepoložila a snažila se zápas zdramatizovat vstřelením nějaké branky, což se nakonec povedlo Petru Bendovi, který krásně zavěsil z úhlu do soupeřovi branky. Tento gól jako by nalil Lvíčatům novou krev do žil a začala se lépe po hřišti pohybovat, ale v důsledku toho však zapomínala na obranu. Z toho pramenily drobné chyby, které však soupeř nekompromisně potrestal dalšími vstřelenými brankami. Účet zápasu byl nakonec uzavřen na skóre 6:1 pro SK Dynamo Č. Budějovice.

    Prohraný zápas s Dynamem odsoudil vimperská Lvíčata o boj o 9-10 místo. ObrazekV tomto zápase se Lvíčata utkala s dalším z pražských týmů a to týmem slavného jména Dukla Praha. Ze začátku šlo opět o vyrovnaný souboj, kdy při jedné z chybiček v obraně vstřelil hráč Dukly vedoucí branku svého týmu. Tato branka však Lvíčata nezlomila a na soupeřovu branku se valil útok za útokem a vimperští pomalu přebírali otěže zápasu do vlastních rukou. A snaha a trpělivost se nakonec Lvíčatům vyplatila a svým druhým gólem na turnaji vyrovnal po pěkné kombinaci Petr Benda. Po tomto vstřeleném gólu opět Lvíčata ještě přidala ve svém snažení a bylo vidět, že chtějí tento zápas dovést do vítězného konce. Závěr zápasu byl opravdu jenom pro silné nervy, protože i tým Dukly Praha několikrát zahrozil, ale vimperský tým podržel jeho brankář Dan Malý. Pak opět přišel čas pro střelce Petra Bendu. Po individuální akci asi Obrazekdvě minuty před koncem utkání rozhodl zápas svojí třetí brankou na turnaji a tak strhnul vítězství na stranu svého týmu a zabránil tomu, aby vimperský tým skončil na posledním místě na turnaji. Byl pak také právem vyhlášen jako nejlepší hráč týmu FC Lvíčata Vimperk. Ale na vítězství v tomto zápase se svojí bojovností a obětavostí podílela všechna Lvíčata, která odehrála tento turnaj a zápas s Duklou Praha byl jejich nejlepším zápasem na turnaji.Obrazek

 

 

Sestava FC Lvíčata Vimperk: Dan Malý, Jaroslav Uhlík – Jan Paletář, Lukáš Sýs, Lukáš Krejčí, Pavel Kubačka, Matyáš Drabeš, Petr Benda, Matyáš Vondráček, Jan Bašta, Šimon Kurz, Martin Willmann – trenéři: Lukáš Sýs, Martin Willmann

 

Výsledky turnaje:

1.       Bohemians 1905 – zelení

2. Bohemians 1905 – bílí

3. Admira Praha

4, SK Benešov

5. SK Dynamo České Budějovice

6. SKP České Budějovice

7. SK Větrovy

8. FK Rašelina Soběslav

9. FC Lvíčata Vimperk

10. Dukla Praha