Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vimperská Lvíčata získávala zkušenosti na halovém turnaji v Praze.

9. 2. 2010

               Dne 07. února 2010 se vimperská Lvíčata zúčastnila halového turnaje  Radotín Cup v sálové kopané, který se konal v nově postavené sportovní hale Praze 5 – Radotín a byl určen pro hráče ročníku 2003 a mladší.

                Tento turnaj pořádal domácí tým FC Radotín  a kromě nich se turnaje zúčastnily týmy Zbraslavy, Realu Praha, Příbrami, Vrané nad Vltavou, Šeberova a Vimperka. Týmy byly rozděleny do dvou skupin, kdy vimperská Lvíčata byla nalosována do skupiny „B“, kde se postupně utkala s domácím týmem FC Radotín „B“, Šeberovem a Příbramí. Obrazek

                V prvním zápase se vimperští utkali s domácím týmem a po vyrovnaném zápase, který však doprovázel spousty nervozity prohrála Lvíčata 0:2.

                V druhém zápase se Lvíčata poměřila s hráči týmu Šeberova a tento zápas byl nejhorší, který Lvíčata ve své krátké kariéře zatím odehrála a prohrála utkání vysokým skóre 0:5.

                Třetím zápasem byl zápas s týmem z Příbrami, který byl naopak zápasem nejvyrovnanějším na tomto turnaji a po tuhém boji Lvíčata prohrála rozdílem jednoho gólu 0:1. Tento zápas rozhodl, že Lvíčata budou hrát v posledním utkání o umístění na 7-8 místě.

Obrazek                V tomto utkání o umístění se Lvíčata utkala s týmem Zbraslavy, který se umístil na 4. místě skupiny „A“. Zápas se pro vimperské fotbalisty začal nadějně, kdy se při jednom ze svých úniku trefil kapitán Lvíčat Martin Matoušek. Ale toto vedení se však nepodařilo udržet a soupeř při jedné akci, kdy nejprve zasáhl míčem brankaře Lvíčat Tomáše Maurice do obličeje a poté dorážel do prázdné branky, vyrovnal. Tento zásah brankáře Lvíčat otřásl natolik, že musel být ze strany trenérů vystřídán a do branky byl poslán hráč z pole Honzík Paletář, který však i přes velkou snahu nedokázal zabránit brance na 1:2. Po tomto se do branky vrátil Tomáš Mauric, ale prohře 1:3 však už nedokázal zabránit.

                Nakonec vimperská Lvíčata na tomto turnaji skončila na 8. místě. Ale jak se říká, není důležité zvítězit, ale zúčastnit se a tento turnaj byl dalším krokem k tomu, aby Lvíčata získávala zápasové zkušenosti. Kdo trenéry příjemně překvapil byl brankář Tomáš Mauric, který odchytal svůj první turnaj a ukázal, že se může stát oporou svého týmu, pokud bude na sobě pracovat.

                Dalším turnajem, kterého se Lvíčata zúčastní je domácí halový turnaj „O pohár Města Vimperk“, který Lvíčata pořádají a mimo Lvíčat se zúčastní týmy FK Rašelina Soběslav, FC Písek,  FC SKP České Budějovice a SK Dynamo České Budějovice.       Turnaj začíná dne 13. února 2010 v 09:00 hodin v tělocvičně ZŠ Smetanova ve Vimperku.Obrazek

 

Sestava FC Lvíčata Vimperk na halovém turnaje v Praze 5- Radotín:

Tomáš Mauric - Michal Vrábel - Matyáš Vondráček - Martin Matoušek – Robin Kliment – Jakub Kováč – Martin Willmann – Lukáš Sýs – Lukáš Krejčí – Pavel Kubačka – Jan Paletář. Trenéři Lukáš Sýs, Martin Willmann.