Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vimperská Lvíčata úspěšně vstoupila do zimní ligy v sálové kopané

27. 11. 2010

Vimperská Lvíčata úspěšně vstoupila do zimní ligy v sálové kopané

 

      V sobotu 27. 11.2010 začala v nafukovací hale v Českých Budějovicích „zimní liga“ v sálové kopené minipřípravek ročníku 2003 a mladší, což je řada pěti turnajů, které pořádá fotbalový klub SKP České Budějovice, kterého se zúčastní celkem deset týmů. Tři první turnaje jsou brány jako základní skupina, kdy se utká každý s každým a další dva turnaje jsou nadstavbové, kdy jsou týmy do těchto turnajů  nalosovaná dle výsledků ze  základní skupiny.

      Kromě domácího týmu a týmu FC Lvíčata Vimperk se této zimní ligy zúčastní týmy FC Písek,  Lokomotiva České Budějovice,  Čtyři Dvory Č. Budějovice, Talentmania Č. Budějovice,  Jiskra Třeboň, SK Dobrá Voda, Malše Roudné a FK Tábor.

 

ObrazekV prvním zápase celého maratonu se vimperští fotbalisté utkali s týmem Jiskry Třeboň. Vimperská Lvíčata po pěti minutách oťukávání a zvykání si na nový povrch, začala vystrkovat drápky a dala soupeři jasně najevo, že nechtějí ze zápasu odejít v roli poraženého týmu.  Vimperští se snažili o kombinaci  a soupeře zatlačili před jejich branku, avšak nedokázala své šance využít. Když se soupeř ojediněle dostal do útoku, tak jej zastavila vimperská obrana nebo nový brankář Lvíčat Kuba Kováč, který odchytal svůj první zápas v brance vimperských fotbalistů. Asi největší možnost k otevření skóre měl Martin Matoušek, který z přímého kopu trefil pravou tyč soupeřovo brány. Lvíčata však hrála trpělivě s tím, že trpělivou hrou kýžený gól soupeři vstřelí.  A opravdu to přišlo. Martin Matoušek zahrával roh a odražený balón se dostal k obránci Michalu Vrábelovi, který napřáhl a svojí střelou prostřelil soupeřova brankaře a otevřel skóre. 1:0 pro Lvíčata. Po vstřelení branky Lvíčata pokračovala ve svém náporu, ale naopak soupeř měl šanci k vyrovnání, když střelu jejich hráče zastavilo břevno branky, kterou hájil Kuba Kováč.  Do konce zápasu se pak již nic mimořádného neudálo a Lvíčata svůj první zápas dotáhla do vítězného konce.

 

      Ve druhém zápase se Lvíčata utkala s neznámým týmem Malše Roudné. Do tohoto zápasu šla Lvíčata s dvěma změnami, kdy v brance Kubu Kováče vystřídal Tomáš Mauric a do prvé pětky byl zařazen Martin Willmann a Honza Vavřík a do druhé Petr Mikula a Honza Bašta. Tyto změny se ukázaly jakoObrazek dobrý tah. Lvíčata opět začala zápas aktivně, avšak i soupeř ukázal své kvality a Tomáš Mauric v brance vimperských musel ukázat, že dokáže svůj tým podržet. Hra byla vyrovnaná útok, střídal útok na obou stranách, ale útočníci obou mužstev se ne a ne trefit. Skóre nakonec otevřel k radosti vimperských fanoušků kapitán mužstva Martin Matoušek. Po jeho brance však soupeř zbraně nesložil a snažil se o vyrovnání a zatlačil vimperské před jejich branku. Ale při tomto tlaku však soupeř zapomínal na „zadní vrátka“, což se jim dvakrát vymstilo. Nejprve krásně obrana vimperských vysunula Pavla Kubačku, který svůj únik mazácky zakončil a Lvíčata vedla 2:0. Stejnou situaci předvedla i první pětka, kdy v obranné činnosti vypomohl Martin Matoušek, který krásnou přihrávkou vysunul Martina Willmanna, který zakončil svůj sprint ranou k tyči a navýšil vedení Lvíčat na 3:0. Tyto dvě rychlé branky definitivně zlomily soupeřovo odpor a teď to byli prozměnu Lvíčata, která tlačila a soupeře zamkla před jejich brankou. Svůj tlak proměnila Lvíčata svojí čtvrtou brankou, kterou vstřelil Jan Vavřík, ke kterému se odrazil balon a on z bezprostřední blízkosti prostřelil soupeřova gólmana. Závěr zápasu se již dohrával v poklidu a Lvíčata odcházela do šaten s druhým vítězstvím v prvním hracím dnu.

 

      Ve třetím zápase se vimperská Lvíčata utkala s týmem SK Dobrá Voda, který dokázal porazit tým FC Písek v poměru 2:1, což mělo Lvíčata varovat, že se jedná o kvalitní tým. K tomuto zápasu Lvíčata nastupoval po desetiminutové přestávce po zápase s týmem Malše Roudné, takže zde byla menší obava, zda tento třetí, poslední zápas soboty dopadne úspěšně. Lvíčata však posilněná dvěma výhrami vstoupila do zápasu opět aktivně a snažila se zatlačit soupeře na jejich polovinu, ale soupeř byl proti a proto musel opět ObrazekTomáš Mauric ukázat, že chytat umí.  Toto dokázal i při jednom přímém kopu, kdy ránu pod břevno vytáhl mimo branku. Pak to přišlo, Soupeř zahrával rohový kop, který kopl na přední tyč, , kdy se míč nešťastně odrazil od Michala Vrábela a skončil v síti vimperského brankáře a vimperští prohrávala poprvé na turnaji 0:1. Lvíčata však dokázala, že lvíčka ve svém jménu i znaku nemají nadarmo a v zápase  se rvali jako lvi a snažili se skóre vyrovnat. Trpělivou hrou šli za svým cílem a již Martin Willmann mohl vyrovnat, když hned z první trefil odražený míč, který obloučkem zapadal do soupeřovo branky, ale brankář skvěle chytil. Další šance měl opět Martin Matoušek, Jan Vavřík i Pavel Kubačka a Kuba Kováč, který v tomto zápase hrál v útoku, ale žádná z jejich akcí či střel se neujala a neskončila brankou. Zbývalo pět minut dokonce, když Lvíčata opět začala roztáčet svůj kolotoč před soupeřovo branou a v jedné tlačenici před brankou se opět trefil Honza Vavřík a zaslouženě vyrovnal.  Hned po vyrovnání měla Lvíčata další šanci, ale tuto neproměnila a proto zápas skončil nerozhodným výsledkem 1:1.

 

      Po první hracím dni „zimní ligy“ se vimperská Lvíčata vracela domů ze sedmi body, což nikdo před vstupem do turnaje nečekal. Lvíčata svým bojovným přístupem, zabezpečenou obranou dokázala, že by v „zimní lize“ mohla patřit mezi týmy, které by mohly pomýšlet na přední umístění, ale zase na druhou stranu, byly odehrány zatím pouze tři zápasy a další hrací den, což je 18.12.2010, může být všechno úplně jinak. Ale za svůj předvedený výkon v prvním hracím dnu zasluhují pochvalu od svých trenérů.

Sestava Lvíčat: Mauric, Kováč -  Matoušek Willmann, Vavřík, Vrábel, Sýs - Krejčí, Mikula, Bašta, Kubačka.

     

 

 

Obrazek

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

1. hrací den

(Lukáš - trenér, 29. 11. 2010 19:31)

Lvíčata ten turnaj odmakala, kluci táhli za jeden provaz. Máme ještě hodně co dolaďovat, ale to všichni víme. Udělali nám radost, zaslouží pochvalu klucí naši ušatý :-)