Jdi na obsah Jdi na menu

Vimperská Lvíčata odehrála svůj první halový turnaj v sálové kopané

30. 12. 2009

Dne 29. prosince 2009 uspořádal fotbalový oddíl FC Lvíčata Vimperk, který působí pod hlavičkou TJ Šumavan Vimperk, vánoční turnaj v sálové kopané pro fotbalisty ročníku 2002 a mladší. Tento turnaj se odehrál v tělocvičně ZŠ Smetanova ve Vimperku. Turnaje se zúčastnily čtyři družstva  a to FC Lvíčata „A“ (ročník 2003-2005), FC Lvíčata „B“, která byla doplněná hráči ročníku 2002, dále FC Vlachovo Březí a Tatran Prachatice.Obrazek

Fotbalový turnaj vypukl o deváté hodině prvním zápasem mezi družstvy FC Lvíčata „A“ – FC Vlachovo Březí. Na domácím týmu Lvíčat byla znát velká nervozita z velkého turnaje ale i ze starších hráčů protivníka, kteří byli někdy i  o tři roky staršími než některá Lvíčata. Přesto to byl pěkný úvod do turnaje, ikdyž domácí Lvíčata prohrála vysoko 1:15. Čestný úspěch domácího týmu pak zaznamenal Lukášek Sýs.

Druhým zápasem turnaje bylo střetnutí FC Lvíčata „B“, kdy v tomto týmu hráli fotbalisti z týmu Lvíčat (což jsou děti ročníku 2003-2005), kteří byli doplněni hráči z mladší přípravky TJ Šumavan Vimperk (ročník 2002 ) s týmem Tatranu Prachatice. Tento zápas byl velmi vyrovnaný a na týmu Lvíčat „B“ bylo znát, že mezi Obrazeksebou mají již hráči, kteří hrají regulérní soutěž a mají již něco „odkopáno“. Ale i přesto se zde neztratila ani Lvíčata, která těmto hráčům zdatně sekundovala jako např. Honzík Bašta, Martin Časta Adam Císař a další. Po velkém boji nakonec toto utkání skončila vítězstvím Lvíčat „B“  4:3, kdy za Lvíčata skórovali Ondřej Červený 2x a Martin Matoušek 2X.

Třetím zápasem byl zápas mezi Tatranem Prachatice a domácími „miláčky“ z týmu FC Lvíčata „A“. I v tomto zápase se Lvíčata nevyvarovala své nervozity a respektu ze starších hráčů protivníka a to bylo na jejich hře znát. Útoky na bránu soupeře byli ojedinělé a když se Lvíčata před bránu soupeře dostala, tak nezakončila svoji akci podle svého přání. ObrazekDalším kamínkem úrazu byl v týmu domácích ve všech utkáních post brankaře. Z důvodu, že se nedostavil na turnaj gólman týmu, museli trenéři improvizovat a do branky postavit někoho z hráčů. Los nakonec padl na Matyáše Vondráčka, který v letní přípravě občas do branky naskočil. Matyáš se v brance snažil, ale bylo vidět, že se v určitých fázích utkání velmi trápí a jako ostatní má respekt ze soupeře.  Nakonec utkání domácích s Tatranem Prachatice skončil 0:18.

Čtvrtým zápasem byl zápas mezi týmem Lvíčat „B“ a týmem FC Vlachovo Březí. Toto utkání bylo do prvého poločasu velice vyrovnané a poločas skončil smírně 2:2. Ve druhém poločase začal úřadovat Ondřej Červený, který vstřelil všechny branky domácího týmu a i díky jeho výkonu vyhrál domácí tým v poměru 6:3.

Obrazek                Pátým utkáním turnaje „O vánoční pohár“ obstarala družstva FC Vlachovo Březí a Tatran Prachatice. Tento zápas byl poznamenán již větší únavou hráčů, neboť to byl již jejich třetí zápas během tří hodin a zejména na týmu FC Vlachovo Březí byla tato únava znát, neboť turnaj absolvovali pouze se sedmi hráči, tudíž měli pouze jednoho hráče na střídání. I v důsledku tohoto utkání skončilo výhrou Tatranu Prachatice v poměru 4:1.

Poslední utkání turnaje obstaral bratrovražedný duel mezi domácími týmy FC Lvíčata „A“ – FC Lvíčata „B“.  Hráči z týmu FC Lvíčata „A“ se v tomto utkání vytáhli výborným výkonem. Jakoby předchozí zápasy z hráčů smetly trému i nebojácnost. Do branky se v tomto utkání postavil Pavel Kubačka a Matyáš Vondráček se postavilObrazek do pole, kde podal výborný výkon. Dále trenéři týmu trochu zamíchali se sestavou a i to přineslo své ovoce. Svým výkonem, bojovností a obětavostí lvíčata dokázala úplně eliminovat nejlepšího hráče turnaje Ondru Červeného, kterému se v tomto utkání nepodařilo vstřelit ani jednu branku. Ondru však dokázali zastoupit jeho spoluhráči. Poločas však skončil přívětivě pro Lvíčata z týmu „A“, kdy v poločase prohrávali 1:3, kdy za jejich tým skóroval po pěkné akci Lukáš Sýs. I v druhém poločase Lvíčata z týmu „A“ bojovala a vytvořila si spousty šancí. Největší z nich měl asi Martin Willmann, který se ocitl sám před brankařem soupeře a dobře mířenou střelou k tyči jej vystrašil. Brankař však se štěstím  chytil. Další šance měl Robin Kliment , Jakub Kováč i  Michal Vrábel, ale všechny dopadly stejně jako u Martina Willmanna, nezdarem. Přes obětavý výkon všech hráčů, tým FC Lvíčata „A“ prohrál se svými kamarády a spoluhráči z týmu FC Lvíčata „B“ 1:8.

Absolutorium zaslouží po celou dobu turnaje fanoušci všech týmů, kteří vytvořili pěknou a někdy až bouřlivou atmosféru pro svoje hráče. Zejména rodiče Lvíčat byli velmi slyšet při každém zápase.

Za své výkony byli všichni hráči odměněni a to i na čtvrtém místě medailemi a pohárem pro tým a diplomem. Dále byl vyhlášen nejlepší hráč , nejlepší střelec , nejlepší brankař turnaje a potom nejmladší hráč z každého týmu.

Nejlepší brankař: Michal Jaroš z týmu FC Lvíčata „B“

Další turnaj, který bude pořádat tým FC Lvíčata Vimperk, se bude konat v sobotu 13. února 2009, kdy již přislíbili účast týmy FK Rašelina Soběslav, LOKO České Budějovice, Dynamo České Budějovice. Bude se jednat o turnaj pro hráče ročníku 2003 a mladší.