Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vimperská Lvíčata obsadila 5. místo na turnaji ve Větrovech

25. 5. 2010

Dne 22. května 2010 odjela vimperská Lvíčata na turnaj minipřípravek ročníku 2003 a mladší do Větrov, okr. Tábor.

                Turnaje se kromě vimperských fotbalistů zúčastnily týmy FK Rašelina Soběslav,  FK Meteor Tábor, FC ZVVZ Milevsko, Lokomotiva České Budějovice, FC Písek a samozřejmě tým pořádajícího klubu SK Větrovy. Turnaj se odehrál systémem každý s každým na polovinu hřiště v délce 1 x 15 minut hrubého času.

Obrazek                Vimperští přijeli na tento turnaj s vědomím, že mají již za sebou úspěch z turnaje, kterého se zúčastnili před čtrnácti dny v Písku, kde celý turnaj vyhráli a na vítězné vlně se chtěli nést i na turnaji ve Větrovech.

                Jak se již pomalu stává tradicí, tak prvním soupeřem Lvíčat byl tým ze Soběslavi, který chtěl Lvíčatům vrátit právě porážky z turnaje v Písku. Zápas Lvíčata začala dobře a již ve druhé minutě zápasu se trefil střelec Martin Matoušek, který otevřel skóre zápasu. Pak se však Lvíčata nechala zatlačit před svoji branku a brankář Lvíčat Dan Malý musel ukázat co umí. V závěru vimperští  hru vyrovnali a i oni měli několik šancí, které však neproměnili a proto zápas skončil jejich vítězstvím 1:0

                Druhým soupeřem na turnaji byl domácí celek SK Větrovy, který Lvíčata od začátku zápasu přehrával a  vyučoval v proměňování šancí. Nutno však podotknout, že skoro celý domácí tým byl složen pouze z hráčů ročníků 2003, kdežto Lvíčata měla pouze tři hráče tohoto ročníku, ostatní byli o rok  či dva mladší, což bylo na hře znát. Nakonec Lvíčata prohrála 0:6.Obrazek

                Třetím soupeřem Lvíčat byl tým FK Meteor Tábor. V tomto zápase se vimperští oklepali z porážky od domácího týmu a do nového zápasu nastoupili tak, jak to po nich trenéři chtěli. Aktivně napadali hráče soupeře a několikrát si vytvořili brankové příležitosti, které však neproměnili. A jak se říká nedáš, dostaneš. V závěru utkání se týmu Meteoru podařilo vstřelit vítěznou branku, které brankář Lvíčata Jarda Uhlík, mimochodem nejmladší účastník turnaje, ročník 2006, nedokázal zabránit. I přes tuto porážku však Lvíčata v tomto zápase podali nejlepší výkon na celém turnaji.

                Ve čtvrtém zápase se Lvíčata utkala s týmem FC ZVVZ Milevsko. V tomto zápase byla Lvíčata vzhledem k probíhajícímu turnaji a jeho výsledkům mírným favoritem a tuto roli po tuhém boji nakonec potvrdila.  Polovina zápasu byla poměrně vyrovnaná, ale ve druhé půlce již Lvíčata svého soupeře začala přehrávat a svojí převahu také gólově zúročila, když se nejdříve po individuální akci trefil Jakub Kováč, který přidal i druhý gól  po Obrazekzahrávaném rohovém kopu ze strany Martin Matouška. Pak měla Lvíčata ještě několikrát šanci, kdy i mířila osamocená na branku soupeře, ale v zakončení jim chyběl klid a rozvaha a další branky nepřidala. Nakonec Lvíčata vyhrála svůj druhý zápas na turnaji v poměru 2:0.

                V pátém zápase se vimperští utkali podle dosavadních výsledků s favoritem turnaje týmem Lokomotivy České Budějovice. Hráči „Lokotky“ nenechali  Lvíčata ani na chvíli na pochybách, kdo je pánem na hřišti a svoji převahu dokázali i gólově a postupně Lvíčatům nastříleli čtyři góly. Lvíčata se ojediněle dostávala k brance soupeře, ale když se jim to povedlo, zavánělo to brankou. Bohužel takových to akci bylo velmi málo a nakonec zápas skončil výhrou 4:0 pro tým z Českých Budějovic.

                Šestým a posledním soupeřem byl tým FC Písek, který Lvíčata již znají. Bohužel Lvíčata nepředvedla výkon z Písku, kde tento tým jednou porazila a na Lvíčatech také již byla znát velká únava z odehraných zápasů, což se nakonec i projevilo ve výsledku zápasu, který prohrála v poměru 3:0.Obrazek

                Tento velice pěkný turnaj nakonec vyhrál tým Lokomotivy České Budějovice, na druhém místě se umístil tým FC Písek a třetí místo obsadil domácí tým SK Větrovy. Pod stupni vítězů skončil tým FK Meteor Tábor na 4. místě, FC Lvíčata Vimperk na 5. místě, FK Rašelina Soběslav na 6. místě a na 7. místě FC ZVVZ Milevsko.

 

Sestava týmu FC Lvíčata Vimperk:

Daniel Malý, Jaroslav Uhlík – Martin Matoušek, Michal Vrábel, Lukáš Sýs, Pavel Kubačka, Josef Záleský, Petr Benda, Matyáš Vondráček, Jakub Kováč, Martin Willmann. Trenéři: Lukáš Sýs a Martin Willmann.