Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turnaj OFS Tábor

29. 3. 2010

FC Lvíčata na turnaji OFS v Táboře

                V sobotu 27. března 2010 odjel  tým  fotbalistů FC Lvíčata Vimperk na halový turnaj do Tábora, který pořádal Okresní fotbalový svaz Tábor a byl vypsán pro hráče ročníků 2003 a mladší.

                Kromě týmu FC Lvíčata Vimperk se tohoto turnaje zúčastnila družstva z okresu Tábor a to Veselí nad Lužnicí, Chotoviny, Větrovy „A“, Větrovy „B“, Meteor Tábor, Rašelina Soběslav.

                Hrálo se systémem každý s každým, kdy za vítězství se počítali tři body, za remízu 1 bod a za prohru 0 bodů. Družstva nastupovala do utkání  v rozestavění 4+1. Hrací doba zápasů v turnaji byla 10 minut.

                Vimperští fotbalisté nastoupili hned na úvod proti týmu SK Větrovy „A“, který se ukázal jako silný soupeř a po nepříliš přesvědčivém výkonu vimperských Lvíčat vyhrál týmu z Větrov v poměru 0:4.

                Jako druhým soupeřem Lvíčat byl nalosován tým z Veselí nad Lužnicí, který jak se nakonec ukázalo byl i favoritem turnaje. Lvíčata opět zaspala začátek utkání a v polovině zápasu již prohrávala 0:5. Od poloviny utkání Lvíčata však vyrovnala hru a podařilo se jim i korigovat výsledek dvěma góly, které vsítili Jakub Kováč a Martin Matoušek. Přesto Lvíčata prohrála v poměru 2:6.

                Ve třetím utkání se Lvíčata konečně dočkala vítězství na turnaji, když po bezchybném výkonu a obětavé práci porazili tým SK Větrovy „B“ a to v poměru 5:0, když za Lvíčata skórovali Lukáš Sýs, Josef Záleský, Petr Benda a 2 x Jakub Kováč. Bylo to vůbec první vítězství vimperských fotbalistů vůbec a také to náležitě v kabině hlasitě oslavili!

                Ve čtvrtém utkání se vimperská Lvíčata utkala se starým známým soupeřem ze Soběslavi. Do utkání vstoupila Lvíčata na vítězné vlně, když šla hned na začátku utkání do vedení, po krásné brance, kterou trefil Petr Benda. Pak však začal úřadovat soupeř a během pěti minut výsledek otočil  třemi vstřelenými brankami. Lvíčata se však nevzdala a okamžitě kontrovala svým druhým vstřeleným gólem a pak soupeře zatlačila před jejich branku a nedovolila mu žádnou akci.  Čas však byl neúprosný a vimperským fotbalistům nedovolil zápas vyrovnat, přestože by si to za svůj výkon zasloužili. Že to byl nervózní zápas a hlavně jeho konec svědčí i dvě žluté karty pro lavičku týmu ze Soběslavi, kteří opravdu měli strach o svůj výsledek.

                V pátém utkání se Lvíčata utkala s týmem, se kterým obývala jednu kabinu a to týmem z Chotovin. Opět se jednalo o velmi vyrovnaný výkon, kdy šance střídala šanci na obou stranách, kdy  oba týmy podrželi brankáři. Nakonec se štěstí přiklonilo k soupeři z Chotovin, který vstřelil jediný rozdílový gól a vyhráli v poměru 1-0.

                Posledním utkáním na turnaji odehrála Lvíčata proti týmu FK Meteor Tábor. Zde již bylo vidět, že jsou Lvíčata po celkem náročném turnaji unavená, ale nechtěla dát svoji kůži zadarmo. Sice od začátku prohrávala 0-1, ale dokázala na tento gól ještě odpovědět rychle vstřelenou brankou o kterou se zasloužil Lukáš Sýs. Ale pak Lvíčata začala ztrácet a nechala si zbytečně dát tři rychlé góly za sebou, na které již nedokázala  odpovědět a proto utkání skončilo výhrou týmu z Meteoru v poměru 4-1.

                Nakonec na tomto pěkném turnaji tým FC Lvíčata Vimperk skončil na pěkném šestém místě. Prvenství si však Lvíčata opět jedno odváží, a to podporu svých fanoušků z řad rodičů, kteří opět byli slyšet při každém zápase svého týmu.

 

Sestava FC Lvíčata Vimperk:  Kováč, Matoušek, Vrábel, Kliment-Benda, Kubačka,Sýs, Willmann –Záleský, Časta, Paletář, Drabeš – gólmani Mauric, Uhlík, trenéři Sýs, Willmann.

 

Výsledky turnaje: 1. Veselí nad Lužnicí, 2. FK Chotoviny, 3. SK Větrovy „A“, 4. FK Meteor Tábor, 5. FK Rašelina Soběslav, 6. FC Lvíčata Vimperk, 7. SK Větrovy „B“