Jdi na obsah Jdi na menu
 


ŠUMAVA CUP OPĚT PRO SPARTU

31. 5. 2011

 

ŠUMAVA CUP OPĚT PRO SPARTU
 
      V sobotu 28.05.2011 uspořádal fotbalový oddíl Šumavan Vimperk s týmem FC Lvíčata Vimperk, kteří působí pod hlavičkou Šumavanu Vimperk, již 2. ročník turnaje určený pro hráče ročníku 2003 a mladší s názvem Šumava Cup 2011.
      Tohoto turnaje se zúčastnilo dohromady osm týmu, kdy domácí Lvíčata postavila dva týmy a to z hráčů ročníku 2003 a dále tým z hráčů ročníku 2004 a mladší. Kromě domácích týmu se turnaje zúčastnily dva týmy AC Sparty Praha, FK Rašeliny Soběslav, Lokomotivy České Budějovice, SK Dynama České Budějovice a FC Písek.
      Systém turnaje byl nastaven tak, že každý tým se utkal se všemi zúčastněnými týmy, délka hrací doby byla 1x20 minut. Každý tak odehrál dohromady sedm zápasů v délce 140 minut.
      Domácí tým označený jako FC Lvíčata „03“ začal turnaj smolně, když s prvním soupeřem z Písku prohrál v poměru 2:4, když se o domácí branky zasloužil Robin Kliment a Tomáš Děd. Ve druhém zápase proti Lokomotivě České Budějovice si však spravil chuť, když nad tímto soupeřem poprvé vyhrál brankami Havlíčka a Děda 2:1 a připsal si první tři body do tabulky turnaje. Třetím soupeřem domácího týmu byl favorizovaný tým AC Sparta Praha „A“ a je nutno podotknout, že domácí tým byl favoritovi rovnocenným soupeřem. Sice domácí tým prohrál v poměru 1:4, když o jedinou branku domácích se zasloužil nejmladší hráč týmu Petr Benda, ale svým výkonem určitě potěšili své trenéry i fanoušky. Jenom škoda několik neproměněných vyložených šancí, protože remíza tomuto zápasu by určitě slušela. Čtvrtým soupeřem Lvíčat „03“ byl tým SK Dynama České Budějovice. Domácí tým měl od počátku herní převahu, ale dlouho jí nedokázal brankově zúročit. Nakonec se to podařilo Matěji Havlíčkovi, který svojí brankou rozhodl zápas a připsal další důležité body do tabulky. Pátým soupeřem se stal tým ze Soběslavi, který se domácímu týmu opravdu nepovedl a prohrál v poměru 3:7. Předposledním zápasem bylo bratrovražedné utkání mezi domácími týmy, kdy se štěstí přiklonilo ke starším Lvíčatům, kteří zvítězily 2:0 po brankách Matouška a Bendy. Posledním soupeřem týmu FC Lvíčata Vimperk „03“ bylo „béčko“ Sparty, které nedalo vimperským šanci, přestože to zpočátku vypadalo na další vyrovnaný zápas, a vyhrálo v poměru 8:2.
      Druhý tým domácích Lvíčat, který byl sestaven z mladších hráčů a to převážně z ročníku 2004 začal turnaj úplně opačně než jejich starší kamarádi a spoluhráči. Prvním protivníkem se stal tým ze Soběslavi. Domácí fotbalisté hráli aktivně a díky své hře zvítězili 4:1, když se o domácí branky zasloužili Vavřík, Mikula, Vavřík a Kubačka. Ve svém vítězném tažení pokračovala tato Lvíčata i ve druhém zápase proti Dynamu České Budějovice a po pěkném výkonu opět vyhrála 3:1 po brankách Vavříka a Petra Mikuly, který se v tomto zápase trefil dvakrát. Třetí soupeř, který byl tým AC Sparta Praha „B“, ukázal, že je právem považován za favorita turnaje, když domácím nasázel 13 branek. Za vimperské se trefil pouze Pavel Kubačka a zápas tak skončil výhrou Sparty v poměru 13:1. Nutno podotknout, že se vimperští snažili, ale Sparta Praha je v této věkové kategorii opravdu o krok, či dva vepředu než ostatní týmy. Čtvrtým soupeřem určil los pro tento tým tým z Písku. Šlo o velmi vyrovnaný zápas, kdy domácí tým šel do vedení brankou Petra Mikuly, ale Písek vyrovnal a dlouho to vypadalo na remízu. Domácí tým však vynaložil velké úsilí i tlak a před koncem zápasu vybojoval roh, ke kterému se postavil Martin Willmann a přímo ze značky rohového kopu vstřelil velmi důležitou branku a strhl vítězství na stranu domácího týmu. Jednalo se o velmi důležité vítězství, neboť po čtyřech odehraných zápasech tým Lvíčat „04“ figuroval na třetím místě turnaje za týmy ze Sparty. Pátým soupeřem se stal druhý tým AC Sparty Praha, tentokrát „áčko“. Mladší Lvíčata se snažila a prvních deset minut zápasu to vypadalo, že dokáží uhrát solidní výsledek, ale nakonec dostali od Sparty dvanáct branek a prohráli 0:12. I přes tuto prohru však stačilo mladším fotbalistům z Vimperka urvat alespoň jednu výhru z posledních dvou zápasů, aby skončili na turnaji na třetím místě. V prvním z těchto zápasů nastoupili proti svým starším spoluhráčům ročníku 2003 a po osudných chybách v obraně prohráli 0:2. Proto se soustředili na poslední zápas s týmem Lokomotivy České Budějovice. Avšak na domácích hráčích již byla znát znatelná únava z odehraných zápasů a možná i proto šel soupeř do vedení 0:1. Lvíčata však toužila vyhrát a vrhla veškerou poslední sílu do útoku, ale na vítězství to bohužel nestačilo. Stačila pouze vyrovnat na 1:1 brankou Lukáše Sýse, více času jim nezbylo. Avšak za svojí bojovnost zaslouží uznání.
      Druhý ročník Šumava Cupu 2011 se stal tedy kořistí pražských týmu, kdy turnaj vyhrál tým AC Sparty Praha „B“, druhý skončil tým AC Sparta Praha „A“ a na třetím místě se umístil tým FK Rašelina Soběslav. Bramborovou medaili po výborných výkonech bral domácí tým FC Lvíčata Vimperk „04“, následovaný staršími kamarády z týmu FC Lvíčata „B“. Šestý skončil FC Písek, sedmý tým Lokomotivy České Budějovice a osmý SK Dynamo České Budějovice.
      Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Christián Veliký ze Sparty, nejlepším střelcem Daniel Kaštánek ze Sparty, který vsítil 19 branek a nejlepším gólmanem turnaje byl vyhlášen domácí brankář Daniel Malý.
      Na závěr by chtěli organizátoři turnaje poděkovat všem sponzorům, kteří přispěli finančními dary k zorganizování turnaje, především pak Městu Vimperk, firmám AgroRašelina Soběslav, Roučka – CZ Company s.r.o., Truhlářství Milan Dutka, Kostka Emil, Elemír Kecskés. Též by chtěli poděkovat všem, kteří se podíleli po dobu celého turnaje na občerstvení pro účastníky turnaje i diváky.
 
VÝSLEDKY TURNAJE
1.      SPARTA PRAHA „B“                                   21 B.
2.      SPARTA PRAHA „A“                                  18 B.
3.      FK RAŠELINA SOBĚSLAV                          12 B.
4.      FC LVÍČATA VIMPERK „04“                     10 B.
5.      FC LVÍČATA VIMPERK „03“                     9 B.
6.      FC PÍSEK                                                      6 B.
7.      LOKOMOTIVA ČESKÉ BUDĚJOVICE       4 B.
8.      SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE          3 B.