Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lvíčata vyhrála turnaj v Písku

9. 5. 2010

V neděli 09. května 2010 vyjela vimperská Lvíčata na fotbalový turnaj přípravek ročníku 2003 a mladší do Písku, který pořádal tamní klub FC Písek. Tohoto turnaje se kromě domácího týmu zúčastnily týmy FK Rašelina Soběslav, 1. FK Příbram a také FC Lvíčata Vimperk. Turnaj se hrál dvoukolově, každý s každým, kdy se každému z týmu počítaly body, které nakonec určovaly pořadí v celém turnaji. Lvíčata na turnaj přijela se dvěma gólmany a osmi hráči do pole.

            Vimperský tým začal 1. kolo turnaje proti svému tradičnímu rivalovi ze Soběslavi, se kterými zatím pokaždé prohráli. ObrazekLvíčata na svého soupeře vletěli jako opravdoví lvi a soupeře ze Soběslavi smetli po perfektním výkonu 3:0, kdy za Lvíčata dvakrát skóroval Martin Matoušek a jednou Kuba Kováč.

            Ve druhém zápase změřili své síly s domácím celkem, který Lvíčata rychle vrátil z euforie zpátky na zem, když je porazil 2:0. Přes tento výsledek však šlo o velmi vyrovnaný souboj a opět Martin Matoušek společně s Kubou Kováčem měli pěkné šance ke vstřelení branky, ale v pravé chvíli jim chybělo štěstí a taky trocha klidu.

            Ve třetím zápase prvního kola se Lvíčata utkala s týmem 1. FK Příbram, se kterým hrála vyrovnaný zápas, který dlouho vypadal na bezgólovou remízu. Ke konci utkání fauloval pronikajícího Martina Willmanna příbramský hráč a rozhodčí nařídil přímý kop, ze kterého se nádherně trefil Martin Matoušek a tak strhl vítězství na stranu vimperských Lvíčat.

 Obrazek           1 kolo turnaje tak Lvíčata zakončila výhrou a do druhého kola turnaje si brala dvě výhry a jednu prohru.

            Ve druhé kole se opět jako s prvním soupeřem utkala Lvíčata se Soběslaví, kterou opět přehrávala a hned v úvodu utkání vstřelila Lvíčata vedoucí branku o kterou se opět zasloužil Martin Matoušek. Potom stálo štěstí při brankáři soupeře, kdy Lvíčata vstřelila dvakrát tyč a jednou břevno. Nakonec utkání skončilo výhrou vimperských benjamínků v poměru 1:0.

            Dalším soupeřem byl opět domácí tým FC Písek, kterému měli Lvíčata co vracet z předešlého utkání. Lvíčata s tímto šla na trávník a opět předvedla krásný výkon, který vygradoval vedoucí brankou Martina Matouška. Hra se přelévala ze strany na stranu a šance střídala šanci na obou stranách. Jak písečtí tak i vimperský fotbalisté během zápasu nastřelili několikrát tyč a břevno. Tentokrát však stálo štěstí při vimperských Lvíčatech a zápas dokázala dovést do vítězného konce a asi nejlepší zápas celého turnaje vyhrála 1:0.

            Do posledního zápasu turnaje posílali trenéři Lvíčat své svěřence s vědomím, že Lvíčata již nikdo nemůže v tabulce Obrazekpředstihnout a sebrat jim vítězství v turnaji. Přesto to svým hráčům neřekli a chtěli i poslední zápas s týmem 1. FK Příbram vyhrát. Toto se však Lvíčatům nepovedlo a po asi nejslabším výkonu na turnaji prohráli 3:0.

            Tato prohra však nic nezměnila na tom, že vimperský tým FC Lvíčata Vimperk vyhrál velmi povedený a krásný turnaj. Od pořádajícího týmu poté v hotelu OTAVARENA převzali zlaté medaile a krásný pohár. Jako bonus k celkovému výsledku bylo vyhlášení Martina Matouška jako nejlepšího střelce turnaje, za což obdržel také krásný pohár.

            Dalším turnajem, kterého se Lvíčata zúčastní, je turnaj ve Větrovech (okr. Tábor), který je velmi kvalitně obsazen a dne 29.05.2010 Lvíčata pořádají fotbalový turnaje Šumava Cup 2010, který je již také velmi kvalitně obsazen, kdy se tohoto turnaje zúčastní týmy jako AC Sparta Praha, SK Dynamo České Budějovice, Spartak MAS Sezimovo Ústí, FC Písek, Lokomotiva České Budějovice, FK Rašelina Soběslav či Sokol Chotoviny.

 

Sestava: Malý, Mauric – Vrábel, Benda, Matoušek Kováč – Krejčí, Kubačka,       Willmann, Sýs, trenéři: Lukáš Sýs, Martin Willmann

 

Výsledky turnaje:  1. FC LVÍČATA VIMPERK

                              2. FC PÍSEK

                              3. 1. FK PŘÍBRAM

                              4. FK RAŠELINA SOBĚSLAV

Obrazek